OSMANİYE İLİMİZİ DÜNYAYA DUYURUYORUZ

"Dikili Ağacım Var"

dikili-agacim-var

ÇEKUD (Çevre Kuruluşları Dayanışma Derneği) yeni bir web sayfası ile çevre dostlarının karşısına çıkıyor. dikiliagacimvar.com adını taşıyan bu site, “Benim de dikili bir ağacım olsun” diye düşünen çevre dostlarına hitap ediyor.
14 Mayıs 2015 Perşembe 18:46

ÇEKUD’dan yapılan açıklamada; “Çevreye verilen onca zarara rağmen elinden bir şey gelmediğini düşünen insanımızı bu internet sitesi vasıtasıyla bir nebze rahatlatmayı hedefliyoruz.

dikiliağacımvar.com internet sitesinde, ÇEKUD’un çevreyi koruma ve iyileştirmeye yönelik yurdumuzun her köşesinde uygulamaya geçirdiği birçok ağaçlandırma projesi yer alıyor. Doğa - çevre gönüllüleri Dikiliağacımvar.com internet sitesi üzerinden sevdiklerinin ve tanıdıklarının doğum, evlilik, vefat, yıldönümü, açılış gibi birçok özel günlerinde adlarına fidan bağışlayarak sertifikalarını e-posta, kargo veya posta ile kendilerine gönderebiliyor” denildi.

Dikiliağacımvar.com internet sitesindeki diğer bir uygulama ise “Fidankart” projesi. Bu proje ile çevre dostları, yakınlarının mutluluklarını ya da üzüntülerini paylaşabiliyor.

Fidankart aynı zamanda ziyaret, konferans, panel, seminer vb. kurumsal etkinliklerde konuşmacılara ve protokole plaket, çiçek buketi vb. yerine de takdim edilebiliyor.

Fidankartlar, bu amaçla alanı belirlenen ÇEKUD Hatıra Ormanı’nda dikilen fidan sayısı kadar 1’den 80.000’e kadar numaralandırılmış bulunuyor. Fidankartların üzerinde yer alan kare kod uygulaması ile akıllı telefonlardan bağışlanacak fidanların dikildiği alan da görülebiliyor.ÇEKUD’un bu yeni web sayfasında “Karbonmetre” başlığı altında sunulan bir anketle herkes doğaya ne kadar fidan borcu olduğunu da hesaplayabiliyor. Dikiliağacımvar.com internet sitesinde ÇEKUD’un Türkiye genelinde organize ettiği fidan dikim faaliyetlerinin duyurusu da yapılıyor.

Site üzerinden yapılacak işlemlerle ilgili bağışlar tamamen güvenli bir ortamda kredi kartı ve Paypal gibi yöntemlerle gerçekleştirilebiliyor.


Haber okunma sayısı: 254

Haberin etiketleri:

çeküd, ağaç, doğa, çevre


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

OSMANİYE - HAVA DURUMU

OSMANIYE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
2 hit, 1 ziyaretçi, 1 ziyaret
Bu hafta:
89 hit, 48 ziyaretçi, 53 ziyaret
Bu ay:
663 hit, 205 ziyaretçi, 240 ziyaret
Toplam:
37591 hit, 11892 ziyaretçi, 14253 ziyaret