OSMANİYE İLİMİZİ DÜNYAYA DUYURUYORUZ

Çağatay Şahan Kimdir?

cagatay-sahan-kimdir

Çağatay ŞAHAN Matematikçi 2011 Yılı 24.Dönem MHP Osmaniye Milletvekili Aday Adayı
09 Ocak 2015 Cuma 10:21


cagatay-sahan-kimdir

1974 yılında Osmaniyemizin merkezinde de yer alan güzel mahallesi Yıldırım Beyazıt Mahallesinde doğdum. Çok sıcak ve samimi bir çocukluk ve gençlik yıllarımın geçtiği, eski itfaiye binasının karşısında ki tek katlı, yarı ahşap bir evde dünyaya gözlerimi açtım. Aynı mahallede bulunan ve annem Teksel ŞAHAN’ın öğretmen olarakta görev yaptığı Cumhuriyet İlkokulu’nda 4 yılımı, akabinde de Atatürk İlkokulu’nda son sınıfımı tamamladım. Ortaokulu şimdi mazide kalan Osmaniye Merkez Ortaokulu’nda ve liseyi de yine hoş anılarla okuduğum Osmaniye Atatürk Lisesi’nde okudum.

Ankara’ya gelmeden önce kısa bir süreliğine yine memleketimizin büyük ve güzide mahallerinden olan Raufbey Mahallesinde (Eski Çiftçiler Caddesi civarı) oturdum.

Babam, 1979 yılında Hakk’ın rahmetine kavuşan, Türkçe öğretmeni ve idareci olan Hasan ŞAHAN’dır. (Son görev yeri Rahime Hatun Kız Meslek Lisesi/Müdür). Babamın babası Bahçe ilçesinde Gıro Mehmet olarak bilinen, halk ozanı, berber rahmetli Mehmet ŞAHAN’dır. Nüfus kaydımız babamın hatırasına istinaden halen Bahçe ilçemizde bulunmakta olup küçükken rahmetli nenemleri ziyaretim dışında Bahçe ilçemizde yaşamışlığım yoktur. Ancak, o bölgelerde yine babamın akrabaları (ŞAHAN,ŞAHİN,DOĞAN,TOSUN,İŞDAR gibi soy isimli aileler) var olup, birbirinden kıymetli eş, dost ve akrabalarımızın varlığı bizlere güç ve anlam katmaktadır.

Anne tarafından yıllarını hizmete ve devletine adamış olan rahmetli öğretmen Faik TEK’in torunuyum. Ayrıca, Ulaşlı ailesinin bir mensubu olmaktan gurur duymaktayım. Osmaniyemizde yerleşik durumda olan ve yine her biri birbirinden kıymetli eş, dost ve akrabalarımız mevcuttur. (TEK,SUNGUR,AMANVERMEZ,ÖZGÜVEN,AYDINLIK gibi soy isimli aileler)Ankara’ya gelişime başlangıç olan üniversite hayatıma, Hacettepe Üniversitesi Fen Fakültesi Matematik Bölümü’nde başladım. Mezuniyetimin akabinde ve öğrencilik yıllarımda da hayatın yükünü erken yaşta alarak uzun süre özel sektörde çalıştım. Askerlik görevimi Ankara’da kısa dönem olarak tamamladım.

2002 yılında memuriyet hayatıma, Ankara’da ilk adımımı attım ve çeşitli kademelerde görev aldım. Yurt içi ve yurt dışında birçok yerde görev, denetleme, toplantı, eğitim, seminer v.b. çalışmalarım olmuştur. Siyasi düşünce ve duruşumuz, her zaman yapımızı bozmamış olduğundan bürokrasinin maalesef sıkıntılarını da beraberinde yaşadım. Devletteki tecrübeme birde işin diplomasını katmak adına Anadolu Üniversitesi İİBF Kamu Yönetimini de tamamladım. Evliyim. Göktürk Kağan ve Begüm Hilal isminde iki çocuğum var.

Davamız ve ülkümüz adına birçok alanda faaliyetlerim olmuştur. Aynı zamanda, Osmaniyemize olan bağlılığım, memleketime olan sevdam, hemşerilerime yönelik güzel

düşünce ve temennilerim münasebetiyle sivil toplum örgütlerinde yer aldım. Bunlardan bazıları, Sn.Behiç ÇELİK başkanlığında MHP Ar-Ge Komisyonu üye, TÜRKAV Ankara Şube yönetimi,üye, KAMUSEN TÜRK ULAŞIM-SEN Üst Kurul Delegesi, İşyeri Temsilcisi,üye, ÜLKÜTEK üye, Çukurovalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi, üye, Osmaniyeliler Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, üye gibi. Hali hazırda halen bazı STK’lar ile üyelik bazlı çalışmalarım ve bağlantılarım devam etmektedir. Ancak, 2011 yılında ki siyasi çalışmalarım nedeniyle, özellikle hemşeri derneklerimizin bu gibi çalışmalarda isimlerinin geçmemesi adına bağlı olduğum kuruluşların yönetimlerinden istifa etmiştim.

Partimize, Osmaniyemize ve bölgemize hizmet için, yöremizin kalkınmışlık düzeyimizin arttırılması, hemşerilerimizin daha müreffeh ve layık oldukları kaliteli düzeyde yaşamalarını teminen, sosyo-ekonomik gelişmişlik için birçok proje ve değerlendirme raporlarım mevcuttur. Kısmetse kıymetli hemşerilerimiz ile birlikte bu projelerimizi hayata geçireceğiz.

Ülkemize ve milletimize hizmet yönünde, davamızın ve partimizin izinde kalarak, 2011 yılı Genel Seçimlerinde 24.Yasama Dönemi’nde Osmaniye ilimizden Milletimizin vekilliğine yönelik hizmetlerde bulunmak üzere aday adayı olarak çalışmalarda bulundum.

Kısmetse, önce Yüce Allah’ımızın izni sonra partimin ve değerli halkımızın destekleri ve olurları ile 2015 yılında yapılması planlanan 25.Yasama Dönemi’nde ülkemize, milletimize ve partimize olan hizmetlerimi yerine getirebilmek adına Milletimizin vekilliği hizmetine talibim.

Tüm hemşerilerimize, akrabalarımıza, eş, dost ve tanıdıklarımıza en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

 

Çağatay ŞAHAN

0505.2648474-0530.4067733

E-Posta:cagataysahan2006@yahoo.com


Haber okunma sayısı: 1035

Haberin etiketleri:

çağatay şahin


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

YAZARLAR

Tüm Yazarlar

OSMANİYE - HAVA DURUMU

OSMANIYE

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
2 hit, 1 ziyaretçi, 1 ziyaret
Bu hafta:
89 hit, 48 ziyaretçi, 53 ziyaret
Bu ay:
663 hit, 205 ziyaretçi, 240 ziyaret
Toplam:
37591 hit, 11892 ziyaretçi, 14253 ziyaret